KUI PALJU TOLMU TEKIB TOLMUVABA LIHVIMISE KÄIGUS?

Kuna tolmuvaba lihvimine kogub järjest populaarsust, siis otsustasime selgitada lahti, millega on tegu ja kuidas tolmuvaba lihvimine käib.

Sageli jääb puitpindade uuendamine ja restaureerimine selle taha, et kardame puitpindadelt lihvimisel tekkivat tolmu. Tolmuvaba lihvimisega selle pärast enam muretsema ei pea!

Tolmuvaba lihvimine võimaldab puitpindasid taastada kasvõi kõrvaltoas ilma suuremate ümberkorraldusteta! Seega ei pea tervet elamist tühjaks tassima, vaid piisab mööbli vabastamisest seal olevatest asjadest.

Milliseid pindasid tuleb lihvida?

  • Uus viimistlemata puitpind (piisab õlitusest või lakkimisest)
  • Juba kasutuses olnud puitpind (vajab täislihvimist ning hooldust õli või laki näol)

Tasub kindlasti ära mainida, et tolmuvaba lihvimise tööriistad on hinnalt n-ö tavalistest üksjagu kallimad. Tolmuvaba puitpindade lihvimise eripära seisneb asjaolus, et kõik lihvimiseks kasutatavad tööriistad on ühendatud lihvimisel tekkiva tolmu kogumise seadmega, mida võib nimetada põhimõtteliselt tolmuimejaks.

Tolmuvaba lihvimise protsess on tavalisest küll natuke pikem, aga tulemus tänu sellele parem. Kasutatakse mitmed erinevaid seadmeid, kusjuures lihvimisel minnakse üle järjest peenematele liivapaberitele – kõigepealt kõige jämedama paberiga, siis pannakse sellele peenem paber.

Lisaks on eraldi seadmed äärte ja nurkade lihvimiseks, mis on samuti ühendatud tolmuimeja külge. Teenuse hind on küll veidi kallim tavapärasest lihvimisest, kuid kliendid saavad tulemuse kvaliteedis kindlad olla.

Kuna inimeste tolmutaluvus on väga individuaalne, siis Tolmuvaba Lihvimise OÜ esindajad ise armastavad öelda, et tegemist on praktiliselt tolmuvaba lihvimisega.

Üks meie klient kirjeldas väga ilusti lihvimise tagajärjel tekkinud tolmukogust – nagu ei oleks paar nädalat olmetolmu pühkinud. Seega ei pea kartma, et pealepuitpindae hooldust peab tellima koristusfirma või veel hullem – hakkama vahetama tapeete ja teostama suuremaid remonttöid.

Tasub teada!

Puitpindade tolmuvaba lihvimine

  • Kasutatakse eriseadmeid, mis võimaldavad lihvimisel eralduva puidutolmu kokku koguda.
  • Tegevus on keskkonnasõbralik ega ohusta ka töötaja tervist.
  • Ei riku ruumide siseviimistlust ega interjööri.
  • Peale lihvimist on otstarbekas puitpinnad katta kvaliteetse õli või lakiga.